Plan zagospodarowania nowego parku przy ul. Brodowskiej. Plan zagospodarowania nowego parku przy ul. Brodowskiej.

Wybieg dla psów i nowe parki

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Starostwo podpisało umowę przedwstępną na nabycie terenów przy ul. Kosynierów, gdzie na powierzchni 1 ha planowane jest utworzenie parku. To tylko jeden z pomysłów na zazielenienie Środy.

Trwają prace nad koncepcją zagospodarowania nowego parku na „Korbolach”. Teren trzeba dodatkowo zalesić oraz wyposażyć m.in. w ławki.
Kolejna duża inwestycja związana z zielenią szykuje się pomiędzy ul. Brodowska a ul. Harcerską, na obszarze około 15 ha. W tej chwili grunty te są użytkowane rolniczo, jednak ze względu na małą ilość zieleni w naszym mieście, włodarze powiatu planują go zalesić.
Burmistrz wydał już zgodę na lokalizację takiej inwestycji. Decyzję podtrzymało też Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Poznaniu, po tym, jak Fundacja Zakłady Kórnickie, obecny właściciel terenu, złożyła od niej odwołanie.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w niedalekiej przyszłości Środa wzbogaci się o kolejny park wyposażony w: wybieg dla psów, plac zabaw, pola edukacyjne, tor rowerowy, strefę fitness oraz skatepark.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.