Namiot będzie wykorzystywany przez cały rok. Latem na wyspie, a zimą na lodowisku. Namiot będzie wykorzystywany przez cały rok. Latem na wyspie, a zimą na lodowisku.

Na łyżwy od listopada

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłej zimy mieszkańcy będą mogli skorzystać z lodowiska. Poczyniono już pierwsze inwestycje. Zakupiono namiot, który ma służyć zimą lodowisku, a latem Wyspie Edwarda.

Aby w pełni wykorzystać potencjał zakupionego namiotu latem będzie służył jako schronienie dla gości Wyspy Edwarda. Namiot ma być zabezpieczeniem z powodu bardzo złego stanu znajdującego się na wyspie domku szwajcarskiego.

W październiku namiot ma z kolei zostać zdemontowany i przewieziony do Środy, gdzie będzie służył jako zadaszenie dla lodowiska. Zanim jednak powstanie miejsce dla amatorów jazdy na łyżwach, konieczne będzie wycięcie części drzew znajdujących się przy scenie nad średzkim jeziorem. Później plac, na którym zostanie utworzona ślizgawka, ma zostać wybetonowany. Oprócz tego ma być tam zamontowana instalacja mrożąca i chłodząca lodowisko. Według planów obiekt miałby być otwarty od listopada do marca lub kwietnia (w zależności od pogody).

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.