Czy to boisko wkrótce zamieni się w parking dla samochodów? Czy to boisko wkrótce zamieni się w parking dla samochodów?

Jednak parking zamiast boiska?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W październiku ub.r. wśród mieszkańców os. Jagiellońskiego pojawiła się informacja, że boisko znajdujące się naprzeciw bloku nr 21 ma zostać zlikwidowane, a na jego miejscu miałby powstać parking. Wówczas zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej informował, że taki pomysł odrzucił. Co zmieniło się w tym temacie?

Średzianie mieszkający na osiedlu przyznawali, że nie jest im łatwo znaleźć miejsce postojowe. Jednak ponad pół roku temu nie chcieli zamiany boiska na parking. Twierdzili, że dzieci, pomimo zniszczonego ogrodzenia i braku bramek, nadal grały tam w piłkę i spędzały czas.
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej poinformował w październiku ub.r., że odrzucił wniosek o przekształcenie boiska w dodatkowe miejsca postojowe. Jednak kilka dni temu obecny prezes spółdzielni, Rafał Piechowiak, potwierdził, że podczas obrad walnego zgromadzenia członków 19 czerwca 2017 r. przyjęto wniosek dotyczący parkingu.
– Zarząd spółdzielni wielokrotnie rozważał wszelkie możliwości realizacji tego wniosku, biorąc pod uwagę obecny stan techniczny nawierzchni, ewentualne koszty jej naprawy lub wymiany oraz konieczność odbudowy infrastruktury sportowej zniszczonej ubiegłoroczną nawałnicą. Dokonano także analizy prawnej i finansowej w aspekcie zorganizowania w tym miejscu stanowisk postojowych – informował R. Piechowiak.
Zarząd zwoje ustalenia przedstawi na najbliższym walnym zgromadzeniu. O jego wynikach poinformujemy na łamach gazety.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.