Wyremontowany zostanie tylko odcinek drogi od Środy do Ruszkowa. Wyremontowany zostanie tylko odcinek drogi od Środy do Ruszkowa.

Co z drogą do Ruszkowa?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu pisaliśmy o przetargu na remont drogi ze Środy do Wrześni, prowadzonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Przypomnijmy, że do przetargu zgłosiły się dwie firmy, które ? jak się okazało ? złożyły oferty znacznie przekraczające przewidywane początkowo koszty. Inwestycja miała się odbyć na zasadzie ?zaprojektuj i wybuduj?. Oznacza to, że wykonawca, który zostałby wyłoniony w przetargu, musiałby drogę zaprojektować, a następnie ją wybudować.
Przewidywano wykonanie remontu na dwóch odcinkach: ze Środy do Ruszkowa i z Ruszkowa do Grzymisławic. Otrzymaliśmy jednak informację, że ze względu na zbyt wysokie koszty wyremontowany zostanie tylko pierwszy z odcinków. Niestety, teraz okazuje się, że nie podjęto jeszcze decyzji, czy remont faktycznie dojdzie do skutku. Aktualnie Samorząd Województwa Wielkopolskiego analizuje swoje możliwości finansowe i aż nie podejmie jednoznacznej decyzji, na drodze do Wrześni nie będą prowadzone żadne prace.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy