Największą inwestycją będzie ta zaplanowana przy osiedlu Źrenica. Największą inwestycją będzie ta zaplanowana przy osiedlu Źrenica.

Źrenica otrzyma asfalt

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Urząd Gminy ogłosił niedawno przetarg, w ramach którego mają zostać wyłonieni wykonawcy przebudowy trzech ulic w Środzie.

Nawierzchnię asfaltową ma otrzymać ślepa droga przy ulicy Paderewskiego, tuż za Barem „Zagłoba”. Oprócz tego przy ulicy zostanie położony chodnik z kostki betonowej. W zakresie prac przewidziano także montaż krawężników, obrzeży betonowych oraz odwodnienia drogi wraz z montażem ścieku do istniejącej kanalizacji.

Przebudowana zostanie także droga w rejonie ulicy Lipowej, biegnąca za Studiem Fotograficznym „Amigo”. Ślepa uliczka otrzyma nową nawierzchnię z betonu asfaltowego, zamontowane zostaną także krawężniki, obrzeża betonowe oraz odwodnienie.

Większą od poprzednich inwestycją będzie ta zaplanowana przy osiedlu Źrenica. Tam w miejsce drogi gruntowej zostanie wykonana nawierzchnia z betonu asfaltowego. W ramach prac przewiduje się także stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.