Fot. Hala w Liceum Ogólnokształcącym zostanie wygłuszona. Fot. Hala w Liceum Ogólnokształcącym zostanie wygłuszona.

Warto było czekać

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Liceum Ogólnokształcące w Środzie otrzymało 150 tys. złotych dofinansowania z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na wygłuszenie hali sportowej działającej przy LO. W styczniu tego roku szkoła otrzymała merytoryczną ocenę wniosku pozytywną we wszystkich dziesięciu kategoriach. Dofinansowanie odbyło się w ramach projektu „Słyszeć skuteczniej, pracować bezpieczniej.”

W marcu 2016 roku, Szkoła poszukując możliwości dofinansowania wygłuszenia hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie dotarła do konkursu ZUS o dofinansowanie projektów dotyczących utrzymania zdolności pracowników do pracy przez cały okres aktywności zawodowej. Okazało się, że hala LO spełniała wszystkie wymagania, ponadto placówka potrzebowała pomocy finansowej. Tak powstał projekt „Słyszeć skuteczniej, pracować bezpiecznej”.

- Ale projekt to jeszcze nie dofinansowanie – mówi Anna Podbielska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Środzie. - Niespokojni od czasu do czasu pisaliśmy maile, dzwoniliśmy, ale jedyne co słyszeliśmy to uzbroić się w cierpliwość. I byliśmy cierpliwi.

Po około pół roku, we wrześniu 2016r. Liceum otrzymało pozytywną ocenę formalną wniosku i awans do oceny merytorycznej.

- Nasza cierpliwość musiała zostać wystawiona na kolejną próbę, gdyż dopiero w styczniu 2018 roku otrzymaliśmy merytoryczną ocenę wniosku pozytywną we wszystkich dziesięciu kategoriach oraz decyzję o przyznaniu dofinansowania na wygłuszenie hali w wysokości 150 000 zł. Warto było czekać – podsumowuje dyrektor Anna Podbielska.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.