Trwają prace remontowe torowiska kolejki wąskotorowej. Trwają prace remontowe torowiska kolejki wąskotorowej. Fot. Średzka Kolej Powiatowa.

Największa inwestycja infrastrukturalna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pomimo przerwy w kursowaniu Średzkiej Kolei Powiatowej sporo się dzieje w zakresie napraw oraz szeroko rozumianych prac porządkowo-konserwacyjnych w jej obrębie.

Od dłuższego czasu trwa wymiana podkładów na trasie kolejki. Główny nacisk został położony na odcinek torów w Polwicy, gdzie wymienionych zostało prawie 700 sztuk podkładów, a już wkrótce pojawi się tłuczeń.

– Jest to największa od wielu lat inwestycja w infrastrukturę, możliwa dzięki przekazaniu w ubiegłym roku 60 tys. zł dotacji dla powiatu średzkiego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – mówi Marcin Krygier, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”. – Pozostałe prace wykonamy dzięki dofinansowaniu zadania publicznego z zakresu turystyki „Wiosna z Kolejką” w wysokości 150 tys. zł z budżetu powiatu średzkiego – dodaje.

Wkrótce naprawy przejdą również rozjazdy na terenie stacji Środa Miasto, która dodatkowo w ostatnim czasie została wyposażona w nowoczesne oświetlenie LED.

Warte uwagi jest również to, że zintensyfikowane zostały prace związane z naprawą wagonu 1Aw. W ostatnich tygodniach zakończyła się wymiana skorodowanych słupków konstrukcji nadwozia, hamulce zostały zregenerowane, a nadwozie przeszło rewizję oraz została założona nowa podłoga. Jednym z ostatnich etapów prac będzie odtworzenie stolarki wewnętrznej. Warto dodać, że będzie to trzeci wagon typu 1Aw na kolejce. Wszystko po to, aby każdy podróżny znalazł dla siebie miejsce.

Patryk

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.