Gmina chce pomóc mieszkańcom poprzez wykupienie budynku przy Garncarskiej. Gmina chce pomóc mieszkańcom poprzez wykupienie budynku przy Garncarskiej.

Gmina wykupi budynek

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jakiś czas temu pojawiły się wątpliwości, jeśli chodzi o temat własności budynku przy ulicy Garncarskiej. Niedawno sąd zdecydował, że budynek przy Garncarskiej, w którym mieszkają cztery rodziny, jest własnością spadkową prywatnej osoby, a nie Urzędu Miasta tak jak dotąd myślano.

Mimo że w międzyczasie znalazł się nabywca, który chce kupić budynek po wyższej kwocie, prawowita właścicielka obiektu, zdecydowała, że przystanie na propozycję Urzędu Miasta i sprzeda go za kwotę około 250 tys. zł. Decyzja ta była podyktowana głównie troską o mieszkańców i obawą, że przy sprzedaży obiektu prywatnemu właścicielowi istniałoby duże prawdopodobieństwo znacznego wzrostu czynszu.

– W tych mieszkaniach żyją często osoby starsze, o niskich dochodach i z problemami zdrowotnymi. Żeby uchronić je od negatywnych sytuacji szukaliśmy możliwości nabycia tego budynku – wyjaśniał Burmistrz Wojciech Ziętkowski.

Środki, które gmina przeznaczy na zakup, wyniosą około 66-67 tys. zł na rodzinę. Znalezienie innego rozwiązania mieszkaniowego dla tych osób byłoby znacznie droższe.

Radny Paweł Wullert na sesji pytał o to, czy gmina jest przygotowana na ewentualne koszty związane z utrzymaniem obiektu, który został wybudowany jeszcze przed II wojną światową.

– Budynek nie jest jeszcze gminny, jednak jeśli to się stanie, to posiadamy budżet na remonty i na przystosowanie go do obecnie panujących standardów – wyjaśnił naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, Michał Orłowski.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.