Ślizgawka na „Plantach” w trakcie wylewania kolejnych warstw wody. Ślizgawka na „Plantach” w trakcie wylewania kolejnych warstw wody.

Czas na łyżwy

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W związku z silnymi mrozami w nocy jak i w ciągu dnia średzkie służby komunalne postanowiły uruchomić największą średzką ślizgawkę. Mowa oczywiście o ślizgawce na "Plantach". Mieszkańcy już prawie od tygodnia mogą korzystać z uroków lodowiska.

W czwartek na „Plantach” służby wyczyściły teren „muszli”. Później w parku pojawiły się węże strażackie. Przez kilka dni nalewano wodę i tworzono kolejne warstwy tafli lodowiska.

„Tradycja, jak widać, zachowana i lodowisko powstaje na zakończenie ferii” – pisał jeden z facebookowiczów. „Nieważne kiedy, ważne że będzie. Oby tego nikt nie popsuł” – odpowiadała inna internautka.

Przed zamarznięciem ostatniej warstwy pojawiły się jednak osoby, które biegały po lodzie, niszcząc go – donoszą czytelnicy. Mimo zniszczeń nawierzchni i nierówności wynikających z układu terenu, oraz takiej formy przygotowywania lodowiska to w weekend amatorów ślizgania się nie brakowało. 

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.