Czy w tym miejscu za kilka, może kilkanaście lat powstanie 10 hektarowy park? Czy w tym miejscu za kilka, może kilkanaście lat powstanie 10 hektarowy park?

Będzie nowy park?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat zwrócił się do władz Fundacji Zakłady Kórnickie o rozważenie koncepcji budowy parku rekreacyjno-sportowego na terenie położonym przy ulicy Brodowskiej w pobliżu wyjazdu na drogę krajowa nr 11.

Powiat i gmina, w tym przede wszystkim sama Środa, intensywnie się rozwijają. W mieście systematycznie rośnie liczba mieszkańców, jednak ilość terenów zielonych póki co pozostaje na dotychczasowym poziomie. Potrzeba społeczna powstania kolejnego parku rekreacyjnego w Środzie jest ogromna. Po dokonaniu analiz i konsultacji okazało się, że idealnym miejscem na stworzenie nowego miejsca zielonego dla średzian jest obszar leżący przy ul. Brodowskiej.

Właściciel działki, czyli Fundacja Zakłady Kórnickie, dzierżawi go obecnie na cele rolnicze. Zgodnie ze swoją misją organizacja może jednak przeznaczyć swoje mienie na poprawę standardu życia lokalnej społeczności.

Obszar przy ul. Brodowskiej liczy nieco ponad 10 hektarów. Z pewnością mógłby być atrakcyjnym miejscem do spędzania tam wolnego czasu przez średzkich rowerzystów, rolkarzy, biegaczy i spacerowiczów. W parku mogłyby być ponadto organizowane gry zespołowe czy pikniki rodzinne.

– Powiat wystąpił już do gminy z prośbą o wydanie decyzji co do budowy parku na tym gruncie – wyjaśnia geodeta powiatowy Hanna Mierzwiak. – Obecnie czekamy, aż władze gminne stwierdzą, czy usadowienie tam parku jest możliwe – dodaje.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy