Każdy z zaproszonych podpisał list intencyjny w sprawie powstania muzeum. Każdy z zaproszonych podpisał list intencyjny w sprawie powstania muzeum.

Aby pamięć trwała

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele organizacji pozarządowych spotkali się wraz z władzami, aby podpisać list intencyjny w sprawie utworzenia w Środzie muzeum.

Na początku spotkania starosta przeczytał list intencyjny. Włodarz powiatu zwrócił uwagę na to, jak ważna dla całego społeczeństwa jest pamięć o tym, co działo się w naszym regionie, a jego główną intencją przy pomyśle na muzeum jest to, aby każdy mógł włożyć swój wkład w powstanie tego miejsca.
– Ważne jest, aby nie tylko stworzyć budynek, ale też wyedukować ludzi tak, ażeby inicjatywa nie była martwa – zwróciła na spotkaniu uwagę dyrektor Średzkiego Towarzystwa Kulturalnego, Bożenna Urbańska.
Szefem muzeum ma zostać Jacek Piotrowski, obecny Dyrektor Muzeum Ziemi Średzkiej w Koszutach, któremu przyświeca już pomysł na funkcjonowanie obiektu.
– Zależy nam na tym, aby muzeum nie było tylko wystawą przedmiotów, ale przede wszystkim ekspozycją wspomnień – wyjaśnia J. Piotrowski.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy