Na ul. Estkowskiego kierowcy zamienili chodnik w drogą, dzięki której skracają sobie drogę do domu. Na ul. Estkowskiego kierowcy zamienili chodnik w drogą, dzięki której skracają sobie drogę do domu.

Chodnikiem zamiast ulicą

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Otrzymaliśmy ostatnio informację o problemach, jakie pojawiają się w związku z pracami przy kanalizacji na ulicy Estkowskiego. Okazuje się, że nie wszyscy kierowcy podchodzą wyrozumiale do nieuniknionych utrudnień.

„Droga jest nieprzejezdna, jednak niektórzy kierowcy, zamiast skorzystać z objazdu na ulicy Rzemieślniczej, skracają sobie drogę, jadąc po chodniku. To jest niebezpieczne!” – pisze do nas Czytelnik.
I rzeczywiście, prowadzący tam prace Lider Usług Komunalno-Samorządowych potwierdza, że zdarzają się takie sytuacje. Zaznacza jednak, że to pojedyncze incydenty. W tej chwili prowadzone są roboty związane z budową kanalizacji sanitarnej, a po ich zakończeniu rozpocznie się przebudowa nawierzchni ulicy, w tym również budowa nowych krawężników i chodników.
LUKS informuje również, że zakończenie prac na tym odcinku przewidziane jest na przełom maja i czerwca br., a całe zadanie ma zostać ukończone we wrześniu.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy