Na koniec 2025 roku przewiduje się zakończenie prac przy S11 na odcinku z Kórnika do Ostrowa Wlkp. Fot. GDDKiA Poznań. Na koniec 2025 roku przewiduje się zakończenie prac przy S11 na odcinku z Kórnika do Ostrowa Wlkp. Fot. GDDKiA Poznań.

Przygotują projekt ekspresówki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęły się pierwsze przygotowania do budowy blisko 150 kilometrów drogi ekspresowej S11 w naszym województwie. W ubiegłym tygodniu podpisano umowy na opracowanie dokumentacji projektowych.

Opracowania mają dotyczyć odcinków Ujście – Oborniki oraz, co bardziej interesuje podróżnych z naszego powiatu, odcinka z Kórnika do Ostrowa Wielkopolskiego o długości 96 km. Wykonawcy na przygotowanie dokumentacji będą mieli 50 miesięcy, a wartość podpisanych umów sięga blisko 19 mln zł. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wykonawcą dokumentacji projektowej dla pierwszego odcinka o długości 49 km jest spółka Trakt. Opracowanie drugiego odcinka powierzono spółce JPL Projekt.

Marek Napierała, dyrektor poznańskiego oddziału GDDKiA, poinformował, że wkrótce podpisane zostaną umowy na opracowania projektowe dla pozostałych odcinków S11. Chodzi o odcinki Szczecinek – Piła, Oborniki – Poznań (wraz z obwodnicą Obornik) oraz Ostrów Wlkp. – Kępno.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Żłobek Mini Odkrywcy