Środa: Kto wybuduje nową ścieżkę?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat otworzył oferty w przetargu na realizację zadania pn. „Przebudowa DW 432 w m. Środa Wlkp. od skrzyżowania z ul. Fabryczną do skrzyżowania z ul. Zakładową”.

Przypomnijmy, że w ramach zadania powstanie ścieżka rowerowa oraz chodnik na przedmiotowym odcinku drogi wojewódzkiej. Łączna długość przebudowywanej drogi wynosi 437,50 m wraz z przejściem dla pieszych przez drogę krajową nr 11. Zakres zadania obejmuje kilka elementów.
Najbardziej kluczowym elementem jest budowa ścieżki rowerowej o szerokości 2 m wraz z wykopami i nasypami i budowa chodnika szerokości 1,5 m. W ramach zadania przewiduje się też m.in. wykonanie elementów ulic (krawężniki i obrzeża ścieki), odbudowę rowów, umocnienie skarp rowów, humusowanie i obsianie rowów i terenów zieleni, wykonanie wycinki i nasadzeń drzew, a także kolektora z wpięciem do istniejącej studni.

Wstępnie na to zadanie władze powiatu zarezerwowały 500 tys. zł. Najtańszą ofertę w przetargu zaproponował Zakład Robót Wielobranżowych Kubiaczyk z Kokoszek (gm. Nekla). Wynosi ona 452,4 tys. zł. Kolejne propozycje należały do: Zakład Drogowo-Transportowego Sławomira Begier z Nekli (476 tys. zł), BUD-MIX Budownictwo z Niechanowa (497,1 tys. zł), Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki z Gniezna (544,5 tys. zł), PUB Brukpol ze Strzelec Wielkich (617,5 tys. zł).

Najdroższa oferta należała z kolei do powiatowego konsorcjum złożonego z Powiatowego Centrum Inwestycji i Lider Usług Komunalno-Samorządowych (660,4 tys. zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia
Środa: Nareszcie wykończą stadion
Sport: Wrócą ze złotem z Mistrzostw Europy Juniorów?
Środa: Umowa na wielką inwestycję podpisana!