UM - Życzenia/Reklama

Dębno: Prom niedostępny dla samochodów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W poniedziałek 16 marca nastąpiło wznowienie funkcjonowania przeprawy promowej w Dębnie nad Wartą. Po kilku dniach pojawiły się jednak pierwsze usterki.

Przypomnijmy, że prom dotarł w pierwszych dniach września 2019 r. Pod koniec października został on zwodowany i funkcjonował przez kilkanaście dni w listopadzie. Od tej pory kursy promu przez Wartę mają się odbywać się w dni robocze (w godz. 6:00-9:00 i 13:00-16:00 oraz w soboty w godz. 10:00-13:00 i w niedziele w godz. 10:00-16:00). Dodajmy, że prom ma ładowność 10 ton, a jednorazowo może zabrać 12 osób i dwa samochody osobowe.

Powrót przeprawy promowej cieszy okolicznych mieszkańców, chociaż pojawiają się również komentarze dotyczące uchybień w jego funkcjonowaniu. - Na początek godziny kursowania powiedziałbym “takie sobie”, ale miejmy nadzieję że wydłużą się one zgodnie z obietnicami w sezonie letnim. Brakuje jeszcze kilku rzeczy ułatwiających organizację i przewozu oraz należy koniecznie zadbać o najbliższe otoczenie przeprawy. Moja rada, podczas wjazdu na prom słuchajcie poleceń przewoźnika i koniecznie wyjeżdżacie pod kątem na rampę statku w przeciwnym razie stracicie zderzak, miskę, lub błotnik. Ten temat oraz braki w infrastrukturze powiat średzki musi dopracować – skomentował sołtys Orzechowa, Aleksander Warczygłowa.

Te obawy nie okazały się na wyrost. Już przez trzech dniach funkcjonowania prom jest dostępny jedynie dla pieszych i jednośladów. Wszystko przez wspomnianą awarię promu. Nie wiadomo, kiedy usterka zostanie naprawiona.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ