Zmiany dokonane przez Radę w największym stopniu związane są z zamierzeniami inwestycyjnymi Zmiany dokonane przez Radę w największym stopniu związane są z zamierzeniami inwestycyjnymi

Inwestycyjna polityka Powiatu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rada Powiatu Średzkiego podczas przedświątecznej sesji przyjęła budżet powiatu na 2018 rok. Zaakceptowany przez radnych projekt nieco się różni od planu finansowego przyjętego w połowie listopada przez Zarząd Powiatu Średzkiego.

Prognozowane dochody, po przegłosowanych autopoprawkach Zarządu Powiatu, mają wynieść 56.665.900 zł, a wydatki 56.451.957,59 zł. Nadwyżka w kwocie 213.942,41 zł zostanie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zmiany dokonane przez Radę w największym stopniu związane są z zamierzeniami inwestycyjnymi, np. zwiększenie wydatków o kwotę 5 mln zł wiąże się z planowanym zakupem nieruchomości pod inwestycje. Poza tym spora kwota zostanie przeznaczona na rozbudowę infrastruktury sportowej na Stadionie Średzkim. Rada Powiatu postanowiła przekazać 1.350.000 zł na ten cel jako dotację celową na pomoc finansową dla Gminy Środa Wlkp. W przyjętym budżecie, większe środki przeznaczone zostaną również na inwestycje drogowo-transportowe. 126 tys. zł trafi do samorządu województwa, jako dotacja celowa, w związku z zawartym porozumieniem w sprawie kolei metropolitalnej. Kwota 280 tys. zł, która stanowi pomoc finansową z gminy Krzykosy, zostanie przeznaczona na przebudowę drogi Sulęcinek-Murzynówko oraz modernizację chodnika w Solcu. Wreszcie 170 tys. zł przeznaczono na przygotowanie terenów inwestycyjnych w powiecie – atrakcyjnie zlokalizowanych działek stanowiących własność powiatu przeznaczonych do sprzedaży.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.