Środa: Nowy mostek nad Moskawą

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W tym roku nastąpi połączenie dwóch części popularnego parku Łazienki poprzez kładkę, która za kilka miesięcy powstanie nad rzeką Moskawą. 

Jak poinformował Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, dopinane są szczegóły odnośnie dokumentacji wodno-prawnej. W ramach inwestycji nastąpi zmiana nawierzchni dotychczasowego przejścia. Urzędnicy planują poszerzenie przejścia o 70 cm i uzupełnienie brakujących elementów ścieżki, która będzie łącznikiem między dwoma częściami parku. Inwestycja ma być gotowa w maju lub czerwcu. Przypomnijmy, że w ramach nowego Parku Łazienki w ubiegłym roku powstały nowe chodniki i ławki. Dokonano też nowych nasadzeń i montaży koszy na śmieci. Zbudowano również park tematyczny z budkami lęgowymi dla ptaków i hotelami dla owadów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ