Połażejewo: Coraz bliżej do kupna Manhattanu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nie jest wykluczone, że w jeszcze w tym roku mieszkańcy Połażejewa będą mogli korzystać ze świetlicy. Rozmowy ws. przejęcia obiektu przez gminę zmierzają do końca.

W ubiegłym roku informowaliśmy o trwających negocjacjach między władzami gminy i obecnym właścicielem obiektu. Burmistrz Piotr Mieloch jest zdecydowany na zakup budynku wraz z przyległym terenem. Na razie jednak nie wiadomo, jaka będzie to kwota. Obiekt musi jeszcze formalnie zostać przekształcony z baru na świetlicę wiejską. Formalnie zgodę na takie działanie dała rada miejska. Nie ma jeszcze zaplanowanych środków w budżecie na kupno obiektu.

Jak poinformował nas Zbigniew Antkowiak, kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska, obecnie trwa końcowy etap negocjacji ws. zakupu nieruchomości. W najbliższych dniach obiekt wraz z przyległym terenem zostanie wyceniony przez rzeczoznawcę. Następnie ma dojść do podpisania aktu notarialnego. Wtedy obiekt będzie oficjalnie należeć do gminy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ