Powiat: Rusza remont drogi wojewódzkiej do Wrześni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najpewniej w styczniu ruszy remont ponad 9-kilometrowego odcinka drogi ze Środy do Wrześni. Potrwa do maja 2022 roku i będzie kosztować ponad 36 mln zł.

Obecnie na drodze wojewódzkiej nr 432 kierowcy muszą zmagać się z koleinami, połatanymi dziurami i brakiem pobocza. Plany remontu powstały dawno, ale wskutek budowy pod Wrześnią fabryki Volkswagena, trzeba było pilnie zbudować nowy przebieg drogi pomiędzy Grzymysławicami i Obłaczkowem w gminie Września. Przebudowę odcinka w gminie Środa Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaplanował na później. – Remont rozpocznie się między Ruszkowem a Tadeuszewem i obejmie około 9,4 km drogi w kierunku Wrześni. Zakończy się w powiecie wrzesińskim przy skręcie do Racławek – mówi kierownik budowy Tomasz Maćkowiak z firmy Colas Polska, która będzie realizować inwestycję.

Droga na tym odcinku będzie całkowicie przebudowana. – Droga pójdzie po istniejącym śladzie. Jej szerokość zwiększy się do siedmiu metrów. Jezdnia po obu stronach będzie miała utwardzone kruszywem pobocza. Wzdłuż drogi wybudowane zostaną rowy – wylicza Maćkowiak. Oprócz poszerzenia istniejącej nawierzchni zakres robót obejmuje też wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej przystosowującej ruch do kategorii KR4. Oznacza to, że droga będzie w pełni przygotowana do ruchu ciężkiego.

Ponadto wykonane zostaną przepusty, a także wyspy kanalizują- ce do uspokojenia ruchu. Powstanie nowe oświetlenie uliczne, a także wykonane zostaną zatoki autobusowe. – Ponadto w Tadeuszewie, Połażejewie, Zberkach i Mieczysławowie wybudujemy chodniki przy przejściach dla pieszych - dodaje Maćkowiak. Korekcie geometrycznej oddane zostaną istniejące skrzyżowania. Wydzielone zostaną lewoskręty i prawoskręty. Będzie też bezpieczniej na przejściach dla pieszych, które będą doświetlone Przebudowa ma kosztować 36,7 mln zł, z czego 24,8 mln zł dofinansuje Unia Europejska w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W trakcie przebudowy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ