Możliwe, że już w styczniu będzie można pojeździć na nartach w Środzie. Możliwe, że już w styczniu będzie można pojeździć na nartach w Środzie.

Kiedy na narty w Środzie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Górka Wojtaszaka jest jedną z inwestycji, na którą czeka wielu mieszkańców. Niedawno została usunięta zarastająca ją trawa, a wcześniej przeprowadzano testy armatki śnieżnej. Kiedy zatem pierwsi pasjonaci nart będą mogli poszusować?

Aby rozpocząć naśnieżanie stoku, konieczne są minusowe temperatury, gdyż tylko przy takich swoją funkcję spełni armatka śnieżna. W dniu powstawania tego artykułu za oknem było mroźno, jednak naśnieżanie do tej pory się nie rozpoczęło. Na górce brakuje jeszcze odpowiedniego ogrodzenia. Jak wyjaśnia Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Urzędu Miasta, najprawdopodobniej na początku stycznia ogrodzenie zostanie zamontowane. Mówi, że element ten ma być montowany na początku każdej prawdziwej zimy i demontowany po jej zakończeniu. Planowane jest również zamontowanie wyciągu, jednak powstanie on dopiero w przyszłą zimę. Do tego czasu na górkę trzeba będzie wspinać się o własnych siłach.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.