Kolejny przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej na odcinkach Środa – Ruszkowo oraz Ruszkowo – Grzymysławice zostanie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca. Kolejny przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej na odcinkach Środa – Ruszkowo oraz Ruszkowo – Grzymysławice zostanie rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca.

Jest szansa na rozbudowę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kolejny przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej na odcinkach Środa – Ruszkowo oraz Ruszkowo – Grzymysławice zostanie ogłoszony już w styczniu przyszłego roku, a jeśli nie wystąpią żadne nieprzewidziane okoliczności – rozstrzygnięty na przełomie maja i czerwca.

Przetarg na inwestycję został już ogłoszony w tym roku, a na pierwszy jej etap zamawiający przeznaczył 11 950 000 zł. Wśród ofert, które wpłynęły w odpowiedzi, najtańsza opiewała na 19 110 000 zł. Również drugi etap zadania nie został rozstrzygnięty, ponieważ każda z ofert była wyższa od przedstawionej przez zamawiającego. Zlecający przeznaczył na wykonanie zadania 22 634 000 zł, a najtańsza oferta wyniosła 34 000 731 zł. Zamawiający zaakceptował ofertę firmy Budimex Budownictwo, ale unieważnił postępowanie ze względu na brak potrzebnych środków.
Średzcy samorządowcy podczas niedawnego spotkania w Poznaniu otrzymali zapewnienie, że inwestycja będzie realizowana, a środki zabezpieczone na to zadanie nie zostaną przeznaczone na inny cel. Fundusze zaplanowane na inwestycje zostaną przesunięte w Wieloletniej Prognozie Finansowej.
Przetarg zostanie ogłoszony w styczniu 2018 roku, jeśli nie wystąpią nieprzewidziane komplikacje umowa z wyłonionym w przetargu wykonawcą zostanie podpisana w maju, najpóźniej w czerwcu. Od momentu podpisania umowy realizacja pierwszej części inwestycji musi się zakończyć w przeciągu 1035 dni, a drugiej – w 1112 dni.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.