×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Będzie problem z trybuną?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka milionów złotych będzie potrzebne na wykończenie trybuny przy nowej murawie na stadionie. Nie jest pewne, czy budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

W poniedziałek 25 listopada na nowo budowanej płycie boiska przy stadionie spotkali się radni z komisji infrastruktury. Według zapewnień wykonawcy, całość inwestycji ma zostać ukończona do piątku 29 listopada. Pozostało jeszcze zamontowanie słupów oświetleniowych i ogrodzenia.

Podczas komisji radni podjęli też temat niedokończonego budynku znajdującego się przy nowym boisku. W projekcie budżetu na 2020 rok znajduje się łącznie 1,3 mln zł na prace w obiekcie. Nie będzie to jednak kwota wystarczająca do wykończenia całości budynku. Jak poinformował Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, całkowity kosztorys inwestycyjny prac wewnątrz obiektu ma wynieść 5 mln zł. W tej sumie zawarty jest też koszt zadaszenia na wybudowanej trybunie, który szacowany jest na 1,5 mln zł.

Radni dopytywali, czy możliwe jest oddanie do użytku jedynie części budynku bez dachu. W odpowiedzi od Michała Orłowskiego usłyszeli, że pozwolenie na budowę obejmuje cały budynek trybuny. To może oznaczać problem z dopuszczeniem murawy do użytkowania w przyszłym sezonie ligowym dla Polonii Środa. Mecze piłkarskie mogą być rozgrywane jedynie z udziałem widzów. Kibice nie mogą zostać wpuszczeni na trybunę, jeśli budynek nie będzie miał wszystkich odbiorów. A to oznacza, że nawet przy dopuszczeniu murawy do użytkowania, będzie ona mogła być wykorzystywana jedynie do treningów i meczów sparingowych bez udziału widzów.

Przypomnijmy, że pierwotnie budowa murawy miała być zakończona 8 października. Ostatecznie jednak przez problemy z montażem dwóch słupów oświetleniowych ma to ostatecznie nastąpić 29 listopada – Wystąpiły problemy przy montażu dwóch słupów z uwagi na bardzo wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwiający fundamentowanie tych lamp. Beton wylany w fundamenty musi nabrać wytrzymałości. Podjęliśmy decyzję, że dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz technologii wykonywania będziemy mogli montować te słupy dopiero wtedy, gdy beton osiągnie co najmniej 60 procent swojej wytrzymałości – informował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim w pierwszych dniach listopada. Inwestycja jest realizowana przez firmę Spiraea z Leszna. Wartość umowy to 3 898 144,62 zł. W tej kwocie mieści się dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 850 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.