×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Tak obecnie wygląda Górka Wojtaszaka Tak obecnie wygląda Górka Wojtaszaka Fot. Radosław Jagieła

Środa: Górka Wojtaszaka będzie dostępna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jest szansa na uruchomienie Górki Wojtaszaka jeszcze w tym roku. Aby jednak obiekt przy średzkim jeziorze mógł działać potrzebne są minusowe temperatury.

Obiekt wybudowany w pobliżu parku Łazienki od wielu miesięcy budzi kontrowersje wśród średzian głównie ze względu na swoją wysokość. Mieszkańcy obawiali się, czy ewentualnie zjeżdżanie z tak wysokiego nasypu jest bezpieczne. W ubiegłym
roku władze miasta nie zdecydowały się na udostępnienie stoku dla mieszkańców. Teraz ma być inaczej. 

Z informacji uzyskanych od Michała Orłowskiego, naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim wynika, że przygotowywana jest tzw. półka startowa w połowie stoku. Pozwoli to zjazdy sankami na odcinku 70 metrów. W najbliższych
dniach na stok ma być jeszcze nawożona ziemia, aby uformować początek wspomnianego zjazdu.

Władze miasta chcą w tym roku udostępnić górkę dla mieszkańców. Jednak oczywiście musi pojawić się śnieg. Inną opcją jest skorzystanie z armatki do naśnieżania. Tutaj warunkiem są minusowe temperatury, która muszą utrzymywać się co najmniej cztery dni. 

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.