×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Przy targowisku powstał "Dworzec Przesiadkowy Komunikacji Publicznej" [GALERIA ZDJĘĆ] Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Przy targowisku powstał "Dworzec Przesiadkowy Komunikacji Publicznej" [GALERIA ZDJĘĆ]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od wtorku przy ul. Inwalidów Wojennych oficjalnie funkcjonuje Dworzec Przesiadkowy Komunikacji Publicznej.

W ramach inwestycji powstały dwie podwójne wiaty przystankowe. Posadzono również drzewa. Inwestycja, którą zrealizował Zakład Gospodarki Komunalnej kosztowała ok. 140 tys. zł. Na nowym przystanku zatrzymywać będą się autobusy linii nr 2, 3, 4, 5, 7, 8, 21 i 22. W ramach inwestycji powstały dwie podwójne wiaty przystankowe w każdym kierunku, w których znalazły się rozkłady jazdy, a niebawem zamieszczone zostaną również mapy z zaznaczonym przebieg tras.

– Nowocześnie wyglądający dworzec składa się z 4 wiat przystankowych, w których zamontowane są ławki oraz gablotki. Przy krawędzi przystanków znajdują się dwa pasy białej gumy: jeden to linia naprowadzająca dla niewidomych, natomiast drugi zaznacza i łagodzi krawędź chodnika. W podłożu umieszczone jest także oświetlenie. Zatoczka jest w stanie pomieścić do 3 autobusów. Przystanki objęte są także monitoringiem miejskim – informuje Urząd Miejski w Środzie Wlkp.

Docelowo "Dworzec Przesiadkowy Komunikacji Publicznej" zacznie pełnić funkcję węzła przesiadkowego od 15 grudnia, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy pociągów Kolei Wielkopolskich, Przewozów Regionalnych i PKP Intercity.

Jak już informowaliśmy nowy przystanek autobusowy pierwotnie miał zacząć funkcjonować w połowie października. Na razie nie wiadomo co stanie się z pętlą przy ul. Lipowej, w pobliżu szkoły.

Dodajmy, że wraz z powstaniem nowych przystanków wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ulicy Inwalidów Wojennych, która stała się jednokierunkowa. Zlikwidowano również kilka miejsc postojowych.Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.