×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Opóźniona budowa murawy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pod koniec listopada ma nastąpić zakończenie budowy murawy przy średzkim stadionie. To oznacza następne opóźnienie tej kosztownej inwestycji. O kolejny miesiąc.

Przypomnijmy, że pierwotnie budowa murawy miała zakończyć się 8 paź- dziernika. Jednak po uzgodnieniach urzędników z wykonawcą ten termin został przesunięty o miesiąc. Zakoń- czenie wszystkich niezbędnych prac miało nastąpić 6 listopada. Okazuje się, że ten termin również nie zostanie zachowany. Wszystko przez problemy z montażem dwóch słupów oświetleniowych.

- Wystąpiły problemy przy montażu dwóch słupów z uwagi na bardzo wysoki poziom wód gruntowych uniemożliwiający fundamentowanie tych lamp. Beton, który będzie w tym tygodniu wylany w fundamenty musi nabrać wytrzymałości. Podjęliśmy decyzję, że dla bezpieczeństwa konstrukcji oraz technologii wykonywania będziemy mogli montować te słupy dopiero wtedy, gdy beton osiągnie co najmniej 60 procent swojej wytrzymałości. To nastąpi nie wcześniej niż od 14 do 20 dni od daty wylania – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim.

Wykonawca po uzgodnieniu z burmistrzem Piotrem Mielochem podpisał kolejny aneks do wcześniejszej umowy. Zgodnie z tymi zapisami, inwestycja powinna zakończyć się 29 listopada. Zamontowanie dwóch pozostałych słupów to ostatni element kontraktu. Inwestycja jest realizowana przez firmę Spiraea z Leszna. Wartość umowy to 3 898 144,62 zł. W tej kwocie mieści się dofinansowanie Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 850 tys. zł

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.