×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Powstaną mieszkania chronione

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Za kilka miesięcy znacząco zmieni się budynek po dawnym zakładzie odzieżowym Modena przy ul. Małej Klasztornej. Prace już się rozpoczęły.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie rozpoczęło inwestycję pn. „Adaptacja obiektu pofabrycznego przy ul. Mała Klasztorna 3 w Środzie Wielkopolskiej na cele mieszkalnictwa chronionego i wspomaganego – etap I”. Przedmiot zamówienia jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+).

Adaptacją zostanie objęte skrzydło północno-wschodnie, czyli najstarsza część obiektu i część skrzydła południowo-wschodniego. Obiekt znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej. W wyniku adaptacji budynku powstanie siedem mieszkań: pięć chronionych (trzy treningowe i dwa wspierane), a także dwa mieszkania wspomagane.

Wartość inwestycji wynosi 2 393 732,35 zł, a jej wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk z Nowego Miasta. Prace powinny zakończyć się 31 maja 2020 r.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.