×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Coraz bliżej do otwarcia lodowiska

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W drugiej połowie listopada będzie można skorzystać z krytego lodowiska. Będzie to drugi sezon funkcjonowania obiektu. Jego lokalizacja przy stadionie pozostanie niezmienna.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku lodowisko funkcjonowało od 17 listopada. W tym roku ten termin będzie zbliżony. Jak poinformował nas Mariusz Kułak z Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, najbardziej prawdopodobną datą otwarcia lodowiska jest 20 listopada. Ten termin może ulec zmianie o kilka dni. Będzie to uzależnione głównie od utworzenia tafli lodowiska.

W porównaniu z poprzednim sezonem znacznie poprawią się warunki dla odwiedzających obiekt przy ul. Sportowej. Stanęły już tam cztery kontenery. W jednym z nich znajdzie się pomieszczenie gospodarcze, gdzie wydawane będą łyżwy i pozostałe niezbędne wyposażenie. Kolejne dwa zostaną przeznaczone na ogrzewane szatnie. Z kolei w tym ostatnim będzie się mieścić toaleta.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie lodowisko funkcjonowało do pierwszych dni marca. Wtedy to po raz ostatni po tafli lodu średzianie mogli pojeździć w niedzielę 3 marca. Z lodowiska przez cały okres funkcjonowania skorzystało łącznie 12 tysięcy osób. Miejsce to było popularne nie tylko wśród indywidualnych osób, ale także stało się atrakcją dla rodzin i grup zorganizowanych.

Popularność obiektu wynikała zapewne z braku uruchomienia Górki Wojtaszaka z przeznaczeniem na funkcjonowanie toru saneczkowego. Wiele wskazuje na to, że w tym roku ponownie będzie to największa atrakcja zimowego okresu w mieście.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.