×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Tak prezentuje się murawa z perspektywy drona Tak prezentuje się murawa z perspektywy drona Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki

Środa: Murawa na ukończeniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace końcowe przy budowie nowej murawy przy stadionie średzkim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie zakończona do 6 listopada.

Na tydzień przed terminowym zakończeniem robót trwają już ostatnie prace. Wykonawca w całości wykonał warstwę podbudowy i wegetacyjną. Wczoraj rozpoczął sianie trawy. Nawierzchnia została wcześniej uzbrojona w system nawodnienia i odwodnienia oraz inne elementy techniczne. Zostały też wykonane 6-metrowe fundamenty pod montaż 40-metrowych słupów oświetlonych. Nie ma ich jeszcze na placu budowy, ale mają one dotrzeć w najbliższych dniach. Jeśli inwestycja nie zostanie wykonana do przyszłego tygodnia, wtedy urzędnicy mogą naliczyć opóźnienie dla wykonawcy.

Przypomnijmy, że inwestycja jest realizowana przez firmę Spiraea z Leszna. Wartość umowy to 3 898 144,62 zł. Pierwotnie zadanie miało być wykonane do 8 października, jednak do zawartej umowy został podpisany odpowiedni aneks. Inwestycja zostanie dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w kwocie 850 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.