×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Powstanie nowy punkt na odpady

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Najpóźniej w maju 2021 roku swoje funkcjonowanie rozpocznie nowy punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Powstanie on w pobliżu nowej bazy przy ul. Strugi.

Budowa nowego punktu jest konieczna ze względu na zmienione przepisy, a także na sprzedaż działki znajdującej się przy ul. Kilińskiego. To właśnie tam swoją siedzibę ma teraz PSZOK. Nowa siedziba powstanie na działce zakupionej od spółki Środa XXI w 2017 r. Pierwsza wpłata wyniosła 150 tys. zł. Do zapłaty są jeszcze trzy raty po 116 250 zł (w tym jedna do końca tego roku).

Nowy PSZOK ma kosztować niemal 900 tys. zł. Usługi Komunalne złożyły wniosek o dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 621 915,24 zł, co ma stanowić 85 % całej inwestycji. Nie ma jeszcze odpowiedzi na ten wniosek. W skład kosztów projektu wchodzą: roboty budowlane (519 450 zł), urządzenia techniczne i maszyny (130 915 zł), wynagrodzenie za opracowanie planów i projektów (45 000 zł), nadzór budowlany (28 000 zł), a także informacja i promocja (8 300 zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.