Środa: Nowa pętla autobusowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawdopodobnie 15 października swoje funkcjonowanie rozpocznie pętla autobusowa przy ul. Inwalidów Wojennych. Zostanie ona przeniesiona spod szkoły na pobliską ul. Lipową.

W najbliższych dniach rozpoczną się prace budowlane, które wykonają pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej. Z dotychczasowej ul. Inwalidów Wojennych znikną dwa rzędy miejsc parkingowych. Zostaną tam zamontowane dwa perony dla mieszkańców korzystających z miejskiej komunikacji. Na każdym z nich będą ustawione też po dwie wiaty przystankowe. Ruch na pętli autobusowej będzie odbywał się w dwóch kierunkach.

Autobusy będą wjeżdżać od strony poczty przy ul. Dąbrowskiego albo od ul. Czerwonego Krzyża. Prawdopodobnie na teren pętli wjeżdżać będą mogły tylko autobusy, co spowoduje zmianę organizacji ruchu i jednocześnie brak możliwości wjazdu samochodów. Po obu stronach drogi powstaną wyniesienia na wysokość 12-14 cm, co pozwoli na swobodne wejście do autobusu i wyjście z pojazdu. W przyszłości mają tam też powstać tablice multimedialne z całym rozkładem komunikacji miejskiej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ