Środa: Korzystne oferty na Łąkową

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze w tym roku powstanie nawierzchnia asfaltowa na ul. Łąkowej w Środzie. Otwarto oferty w postępowaniu przetargowym.

Do urzędu wpłynęło łącznie pięć propozycji. Najkorzystniejsza z nich pochodzi od firmy Krzysztofa Kukulskiego i wynosi 209 tys. zł. Pozostałe oferty złożyli: Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier (243 tys. zł), Firma Budowlano-Remontowo- -Drogowa Dariusz Białobrzycki (323  tys. zł), Infrakom Kościan (326 tys. zł) i Pol-Dróg Drawsko-Pomorskie (353 tys. zł).

Przypomnijmy, że wstępny kosztorys inwestycyjny wynosił 300 tys. zł, a środki do gminnego budżetu zostały przekazane z powiatowego budżetu. Będzie to kontynuacja remontu ul. Łąkowej. Jej stan znacząco poprawił się w sierpniu. Droga została wtedy poszerzona na około 5 metrów i wyrównana. Nastąpiło również wykonanie nawierzchni z kamiennego kruszywa z właściwym odpływem wody. Droga stała się też podbudową pod nawierzchnię asfaltową. Wartość inwestycji remontowej wyniosła 140 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ