Środa: Wandale demolują park na Łazienkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trwają prace wykończeniowe przy nowym parku, który kilka miesięcy temu został oddany do użytku w pobliżu Jeziora Średzkiego. Niestety pojawiają się liczne zniszczenia.

O zniszczeniach w parku tematycznym przy ul. Dmowskiego poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Mimo, że park został w czerwcu oddany do użytkowania, obecnie prowadzone są w tym miejscu prace wykończeniowe, polegające m.in. na budowie chodników. W ostatnich dniach doszło jednak do całkowitego zdemolowania ponad 30 krawężników przy budowie kolejnego ciągu dla pieszych.

Nie jest to pierwsza sytuacja, w której niszczone są elementy nowego parku Łazienki. Została już zdemolowana niemal połowa budek lęgowych dla ptaków i hoteli dla owadów, które stały się jedną z części tworzonego miejsca rekreacji. O tym, że „kreatywność” wandali nie zna granic świadczy też sytuacja z przełomu lipca i sierpnia. Wtedy to w parku było instalowane oświetlenie. - Ktoś wyrwał fundamenty lamp, które ważą około 200 kilogramów. Zostały one przeniesione i wrzucone do Moskawy. To o czymś świadczy – mówi Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim. Jednocześnie zaznacza, że dawno nie było już w mieście tak dużej skali wandalizmu. Zniszczenia w parku Łazienki oszacowano na 10 tys. zł.

Przypomnijmy, że koszt całego projektu wyniósł łącznie ponad 400 tys. zł. Znaczna część tej kwoty pochodziło z funduszy unijnych, a dokładniej z programu „Infrastruktura i Środowisko”.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ