Prace na średzkim stadionie są coraz bardziej zaawansowane. Prace na średzkim stadionie są coraz bardziej zaawansowane. Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki

Środa: Więcej kasy na nową murawę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dodatkowe 55 tysięcy złotych będzie kosztować budowa nowej murawy przy stadionie średzkim. Wykonawca robót na stadionie otrzyma dodatkowe zlecenie.

Przypomnijmy, że niedawno sytuacja związana z budową murawy nie była jednoznaczna. A to wszystko przez rozbieżności pomiędzy firmą Spiraea i Urzędem Miejskim. Sprawa dotyczyła rzekomych braków w dokumentacji. Pracownicy firmy zeszli z placu budowy, choć według ich oficjalnego stanowiska, była to jedynie przerwa urlopowa.

- To są prace ryczałtowe i wykonawca od początku wiedział jakie są zasady. Prawdopodobnie nie zauważył w dokumentacji spadku terenu. Teraz musi nawieźć więcej warstwy odsączającej pod murawę. Przed przetargiem nie zadawał żadnych pytań. Podpisał umowę, którą musi wykonać – informował Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia. Co istotne z miejskiej nie trzeba będzie nic dokładać do inwestycji. A przypomnijmy, że w budżecie na ten cel zapisano 3 971 900 zł. Z tej kwoty 853 tys. zł zostanie zrefundowane w ramach dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Ostatnio pojawiło się jednak nowe zlecenie dotyczące budowy murawy. - W projekcie stadionu wyłączono tereny dotyczące nawadniania i odwodnienia terenów poza główną płytą boiska o szerokości około 20 metrów. Pojawiła się jednak propozycja ze strony Polonii, aby jednak uzbroić te tereny poza główną płytą boiska, po to aby mogły służyć dla zawodników na cele treningowe – dodaje Michał Orłowski. Na ten cel zaplanowano w budżecie dodatkowe 55 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ