Dalszy ciąg ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 432 zostanie poprowadzony po lewej stronie Dalszy ciąg ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 432 zostanie poprowadzony po lewej stronie Fot. Radosław Jagieła

Środa: Ścieżka przy DW432 będzie po lewej stronie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dalszy ciąg ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Gnieźnieńskiej zostanie wybudowany po lewej stronie, a nie jak apelowała część okolicznych mieszkańców po stronie przeciwnej.

Interpelację w tej sprawie w połowie lipca złożył Marek Gola, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego po spotkaniu z mieszkańcami. Okazało się, że w ubiegłym roku zlecono opracowanie dokumentacji technicznej dla tego zadania.

– Przedmiotową ścieżkę rowerową, z uwagi na istniejącą zabudowę mieszkaniowo-usługową, zaprojektowano po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 432. Na ww. ścieżce dopuszczony zostanie ruch pieszych. Prace projektowe zostały zakończone w II kwartale br. i obecnie dokumentacja jest na etapie uzgadniania – po-informował wicemarszałek Wojciech Jankowiak.

Jak czytamy w odpowiedzi na interpelację, konieczne będzie wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę. Z uwagi na wysoką wartość kosztorysową wynoszącą ponad 4,5 mln zł, realizacja przedmiotowego przedsięwzięcia będzie odbywać się etapowo.

►CZYTAJ TAKŻE: Droga do Wrześni będzie przebudowana. Kiedy?

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA