Altana stanęła w pobliżu przejazdu kolejowego przy ul. Kórnickiej. Altana stanęła w pobliżu przejazdu kolejowego przy ul. Kórnickiej.

Altana przy bagnach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich dniach w pobliżu ul. Kórnickiej przy Bagnach Średzkich pojawiła się drewniana altana. Będzie to jeden z elementów punktu widokowego dla mieszkańców i turystów.

Altana została zamontowana przez pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. Nie jest to nowa budowla, a jedynie przeniesiona z innej lokalizacji. Wcześniej stanowiła część parku przy ul. Westerplatte. - Przenieśliśmy ją w to miejsce jako punkt obserwacyjny dla ornitologów. Będzie to z pewnością ciekawe miejsce – informuje Waldemar Owczarzak, dyrektor ZGK.

W pobliżu altany pojawią tablice informacyjne dotyczące walorów przyrodniczych Obszaru Chronionego Krajobrazu „Bagna Średzkiego” oraz Średzkiej Kolei Powiatowej, której szlak przebiega w pobliżu tworzonego miejsca wypoczynkowego. W najbliższym czasie zostaną też zamontowane tam dwie dodatkowe ławki. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mieszkańcy powiatu i turyści będą mogli w pełni korzystać z tego miejsca już pod koniec maja.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA