Pałac w Winnej Górze jest własnością Województwa Wielkopolskiego. Pałac w Winnej Górze jest własnością Województwa Wielkopolskiego.

Potrzebna koncepcja na pałac

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił konkurs na zagospodarowanie kompleksu pałacowego w Winnej Górze. Stało się to kilka miesięcy po otwarciu muzeum.

Jak czytamy w regulaminie konkursu, koncepcja zagospodarowania powinna uwzględniać m.in. istniejące uwarunkowania przestrzenne zabytkowego pałacu w Winnej Górze oraz jego historię, w szczególności postać i spuściznę Jana Henryka Dąbrowskiego, a także Wielkopolskę w zakresie dziedzictwa materialnego i niematerialnego. Maksymalny planowany koszt wykonania wszystkich niezbędnych prac nie powinien przekroczyć 5 mln zł.

Przypomnijmy, że pałac w Winnej Górze w ubiegłym roku stał się własnością Województwa Wielkopolskiego. Radni sejmiku zdecydowali o zakupie zabytkowego budynku i przyległego parku za kwotę 9,5 mln zł. Uroczyste otwarcie znajdującego się w nim muzeum nastąpiło w październiku ubiegłego roku, jeszcze przed wyborami samorządowymi. Obiekt jest obecnie oddziałem Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA