Sygnalizacja świetlna powstanie przy jednym z przejść dla pieszych na ul. Weychana. Sygnalizacja świetlna powstanie przy jednym z przejść dla pieszych na ul. Weychana.

Będzie sygnalizacja na Weychana

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znacząco poprawi się bezpieczeństwo pieszych na jednej z bardziej uczęszczanych ulic w Środzie. Właśnie została podpisana umowa na wykonanie sygnalizacji świetlnej.

Przejście dla pieszych przy ul. Weychana było jedną z dwóch rozważanych lokalizacji. Pojawiły się też wnioski dotyczące budowy nowego przejścia w pobliżu średzkiego jeziora, a dokładnie na ul. Dmowskiego. Decydujący głos w kwestii wyboru ostatecznego miejsca budowy sygnalizacji mieli policjanci z drogówki. Ostatecznie ich sugestia dotyczyła ul. Weychana ze względu na zwiększony ruch pieszych przez cały rok. Urzędnicy przychylili się do tej propozycji.

Jak poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, została już podpisana umowa na przeprowadzenie zadania. Poza dwoma słupami z sygnalizacją świetlną, zostanie też zamontowany detektor prędkości. Wykonawcą inwestycji będzie firma Jazet z siedzibą w Śremie, a jej całkowity koszt ma wynieść ok. 50 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.