Na świetlicy w Winnej Górze zamontowano już szkielet dachu. Na świetlicy w Winnej Górze zamontowano już szkielet dachu.

Świetlica nabiera kształtu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o tym, jak mieszkańcy Winnej Góry byli świadkami wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świetlicy wiejskiej, która powstaje przy boisku piłkarskim. Od tego czasu inwestycja wzbogaciła się w nowy element, który mocno rzuca się w oczy.

Na końcu października, kiedy kamień węgielny był wmurowywany, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego, Michał Orłowski, jak i sołtys Winnej Góry, Maria Pruska, podkreślali, że świetlica będzie składać się z dwóch części. W pierwszej z nich będą się mieścić szatnie sportowe wraz z natryskiem. Druga natomiast ma służyć mieszkańcom wsi. Miałyby się tam znaleźć część sanitarna oraz miejsca na stoły i krzesła.
Zapowiadano również, że do końca roku ma zostać wybudowany i zamknięty dach, co najprawdopodobniej uda się wykonać, bowiem jego szkielet został już zamontowany. W późniejszym czasie mają zostać zamontowane okna. Rozmiar świetlicy jest imponujący, gdyż powierzchnia budynku wynosi 300 m2.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.