Czy już w marcu Prokuratura Rejonowa w Środzie będzie mieściła się w tym budynku? Czy już w marcu Prokuratura Rejonowa w Środzie będzie mieściła się w tym budynku?

Prokuratura w nowej siedzibie?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powiat średzki oraz Prokuratura Okręgowa w Poznaniu doszły do porozumienia w zakresie przeniesienia siedziby Prokuratury Rejonowej w Środzie. Obecnie prokuratura zajmuje najwyższe piętro Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego przy ul. Daszyńskiego 5. Wkrótce, bo już prawdopodobnie w marcu przyszłego roku, obejmie budynek, który dziś zajmuje Samorządowe Centrum Usług Wspólnych przy ulicy 20 Października 16 w Środzie.

Prokuratura zaakceptowała tylko jedną lokalizację, właśnie obiektu przy ul. 20 Października. Aktualnie budynek należy do spółki Środa XXI, która go wyremontowała i odnowiła.
– Powiat będzie musiał nabyć ten budynek, żeby prokuratura mogła się tam przenieść – mówi starosta średzki Marcin Bednarz. – W zamian powiat zaproponował spółce Środa XXI inną nieruchomość – dodaje.
Powiat oferuje Środzie XXI działkę położoną w bliskim sąsiedztwie ze średzką parowozownią, mieszczącą się niedaleko boiska sportowego. Na tym terenie znajduje się budynek magazynowy, który w tej chwili stoi pusty i niszczeje. W ofercie mieści się też biurowiec w Kijewie, zlokalizowany na terenie byłego gospodarstwa pomocniczego. Spółka ma już określone plany wobec tych obiektów. Budynek znajdujący się w pobliżu stadionu zostanie rozbudowany i w przyszłości będzie stanowić bazę dla lokalnych stowarzyszeń. W obiekcie ma się też mieścić schronisko młodzieżowe. Natomiast budynek w Kijewie, który od wielu lat stoi pusty, spółka zamierza wyremontować i zaadaptować na lokale socjalne.
Zmiany były potrzebne, bowiem bez wątpienia dotychczasowe sąsiedztwo mogło być uciążliwe dla obu stron. Widok skutych kajdankami osób doprowadzanych na przesłuchania, korzystających obecnie z tego samego ciągu komunikacyjnego, co klienci urzędu i pracownicy, czasem wzbudza pewien niepokój.
Planuje się, że kiedy prokuratura opuści lokale urzędu, pomieszczenia te zajmą pracownicy SCUW oraz część wydziałów Urzędu Miejskiego i Starostwa.

Patryk

Pasjonat muzyki rockowej oraz grafiki komputerowej. Człowiek wielu pasji i zamiłowań. Nie znosi nudy, ciągle musi coś tworzyć.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA