Kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej powstanie między ul. Szlafroka i ul. Lotniczą. Kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej powstanie między ul. Szlafroka i ul. Lotniczą.

Będzie rozbudowa ścieżki rowerowej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Powstanie kolejny fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 432 w Środzie. Inwestycja obejmie odcinek od ul. Szlafroka do ul. Lotniczej.

Będzie to kontynuacja zadania inwestycyjnego rozpoczętego w ubiegłych latach. W marcu nastąpiło otwarcie ofert i rozstrzygnięcie przetargu. Najkorzystniejszą ofertę w kwocie 236 821,43 zł złożył Dariusz Białobrzycki, Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa z Gniezna. Była to jedyna propozycja, która mieściła się we wstępnym kosztorysie opracowanym przez Starostwo Powiatowe wynoszącym 297 535 zł.

Zakres robót budowlanych obejmuje: ułożenie warstwy ścieralnej, rozbiórkę krawędzi jezdni, wykonanie dobudowy jezdni, elementów ulic, ścieżki rowerowej, opaski z humusu wraz z profilowaniem skarp, ścieku przykrawężnikowego i elementów odwodnienia. Inwestycja powinna zostać zakończona do 3 sierpnia.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.