Tak będzie wyglądać Stadler po rozbudowie. Tak będzie wyglądać Stadler po rozbudowie. materiały prasowe

Rozbudowa Stadlera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To będzie inwestycja warta 65 mln zł. W Środzie trwają prace dotyczące rozbudowy zakładu produkcyjnego Stadler wraz z przebudową istniejących pomieszczeń administracyjno-socjalnych i infrastruktury towarzyszącej.

W zakładzie Stadler produkowane są stalowe pudła do budowy tramwajów. W związku z dynamicznym rozwojem przedsiębiorstwa podjęto decyzję o jego rozbudowie. Prace inwestycyjne zakładają powiększenie obecnej powierzchni hali produkcyjnej o ponad 19 tys. m kw.

Zgodnie z założeniami powstanie nowa hala na bazie konstrukcji mieszanej żelbetowo-stalowej, obudowanej płytami warstwowymi, część administracyjna w konstrukcji żelbetowej i portiernia prefabrykowana w konstrukcji stalowej. Zmodernizowany zostanie też budynek istniejącej, murowanej portierni, który planuje się zaadaptować na pompownię wody.

Stadler zatrudnia obecnie 250 osób. W związku z rozbudową i modernizacją zakładu w Środzie, które mają się zakończyć w grudniu, planowane jest utworzenie kolejnych miejsc pracy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.