Budowa drogi ma potrwać trzy lata. Budowa drogi ma potrwać trzy lata. GDDKiA

Zbliżają się konsultacje ws. S11

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy termin spotkania, które ma dotyczyć przebiegu drogi ekspresowej S11 między Kórnikiem i Ostrowem Wielkopolskim. Odbędzie się ono w czwartek 16 maja o godz. 16:00 w średzkim Ośrodku Kultury.

W zebraniu udział wezmą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, gminy i biura projektowego JPL Project. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się z rozważanymi wariantami przebiegu trasy ekspresowej oraz zgłosić swoje opinie i zadawać pytania.

Pierwszy wariant

Wariant pierwszy jest najbardziej zbliżony do przebiegu istniejącej drogi krajowej nr 11. W rejonie Środy przebieg korytarza jest oddalony od miasta ze względu na ścisłą zabudowę zurbanizowaną, jej strefy inwestycyjne i zabudowę miejscowości ościennych (Kijewo i Słupia Wielka). Następnie korytarz przecina pola uprawne i łąki, a na fragmencie za Marianowem Brodowskim przechodzi przez obszar leśny. Korytarz w rejonie Nowego Miasta nad Wartą przechodzi za Murzynowem Leśnym przez kompleks leśny. W rejonie istniejącego mostu przez rzekę Wartę, korytarz biegnie równolegle do drogi krajowej nr 11. Następnie projektowany wariant S11 włącza się w istniejący odcinek drogi S11, stanowiącej fragment obwodnicy Jarocina.

Drugi i trzeci wariant

Przebieg dwóch kolejnych korytarzy jest oddalony w kierunku zachodnim od drogi krajowej nr 11 i pierwszego korytarza. Wspomniane warianty omijają m.in. Sulęcinek. Drugi korytarz biegnie po wschodniej, a trzeci korytarz po zachodniej stronie Sulęcinka. Na wysokości Krzykos drugi i trzeci korytarz łączą się ze sobą. Później na wysokości Nowego Miasta ponownie się one rozchodzą, aby ominąć Aleksandrów. Trzeci korytarz biegnie wtedy po zachodniej stronie, a drugi korytarz łączy się na tym odcinku z pierwszym korytarzem. Następnie projektowane warianty S11 włączają się w istniejący odcinek drogi S11, stanowiącej fragment obwodnicy Jarocina.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.