Rozbudowa kolektorów nastąpi m.in. na ul. Konwaliowej. Rozbudowa kolektorów nastąpi m.in. na ul. Konwaliowej.

Wielu chętnych do budowy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę kolektorów sanitarnych i deszczowych z odbudową ulic w Środzie. Różnica pomiędzy najtańszą i najdroższą jest dość spora.

Przypomnijmy, że inwestycja zostanie podzielona na dwa etapy. Pierwszy z nich obejmie ulice: Liliową, Konwaliową i Akacjową, a drugi będzie wykonany na ulicach: Jaśminowej, Tulipanowej, Kalinowej, Konwaliowej, Akacjowej, Kórnickiej, Stachury i Hłaski.

Na to zadanie w budżecie zostało zarezerwowane 3,5 mln zł. W przetargu swoje propozycje złożyło osiem firm. Najtańsza oferta należy do firmy PUB BRUKPOL ze Strzelec Wielkich i wynosi 1 444 020 zł, natomiast najdroższa propozycja została przedstawiona przez Zakład Robót Inżynieryjno-Melioracyjnych INMEL z Poznania i miała wartość 4 574 001 zł.

Obecnie następuje weryfikacja ofert. Nie jest wykluczone, że najtańsze oferty zostaną odrzucone ze względu na brak spełnienia wszystkich wymagań formalnych. Podpisanie umowy z wybranym wykonawcą ma nastąpić w połowie maja.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ