Prace budowlane obecnie są bardzo zaawansowane. Prace budowlane obecnie są bardzo zaawansowane.

Nowy park na Łazienkach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W okolicach średzkiego jeziora obecnie budowany jest nowy park. Stanowi on część większego projektu, zapoczątkowanego w ubiegłych latach.

Projekt dotyczący zagospodarowania terenów w pobliżu ul. Dmowskiego rozpoczął się w 2015 roku. Dawniej działka ta była w posiadaniu Agencji Nieruchomości Rolnych. Gmina przejęła jednak tę nieruchomość od państwowej instytucji z przeznaczeniem na tereny rekreacyjne.

Pierwszym realizowanym elementem projektu była słynna Górka Wojtaszaka, która miała zostać przeznaczona na tor saneczkowy. Miniony sezon zimowy pokazał jednak, że z jej uruchomieniem będą spore problemy.

Obecnie projekt jest kontynuowany po drugiej stronie ul. Dmowskiego. Według wstępnego projektu, miał tam powstać park rekreacyjno-tematyczny, miasteczko ruchu drogowego i wielofunkcyjne boisko.

Jeden element z pierwotnej koncepcji uległ jednak zmianie. Zamiast boiska, powstanie skatepark, który jest już w trakcie budowy. Zastąpi on wcześniejszy obiekt przy ul. Sportowej. Zdecydowano się też na montaż trwałych betonowych elementów, zamiast poprzednich już wysłużonych.

Poza budową skateparku, na wspomnianym terenie powstają nowe chodniki. Prawdopodobnie będą one wybudowane do połowy kwietnia. Później nastąpi sadzenie blisko tysiąca drzew, krzewów i bylin. Prace związane z zielenią mają zakończyć się w maju.

Koszt całego projektu wyniesie 400 tys. zł. Znaczna część tej inwestycji, bo 300 tys. zł, pochodzi z funduszy unijnych, a dokładnie z programu pod nazwą „Infrastruktura i Środowisko”.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ