Rafał Ratajczak wierzy, że uda się uzyskać kolejne dotacje na budowę stadionu. Rafał Ratajczak wierzy, że uda się uzyskać kolejne dotacje na budowę stadionu.

Najpierw murawa, potem trybuna?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę nowej murawy na stadionie Polonii. Więcej niewiadomych jest ws. dokończenia budowy trybuny.

Przetarg obejmie kilka istotnych elementów, m.in. budowę płyty boiska i jego wyposażenia, systemu nawadniania i odwodnienia murawy, a także utwardzenia wokół stadionu i oświetlenia. - Powstaną cztery słupy o wysokości 39 metrów, na których będzie platforma oświetlenia. Tam zostanie zamontowanych 12 projektorów ledowych, pozwalających na przeprowadzanie treningów i meczów - informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miejskim.

W skład inwestycji ostatecznie nie będzie wchodzić podgrzewana murawa, której budowę rozważano we wcześniejszej wersji projektu. W budżecie na inwestycję jest obecnie zarezerwowane niemal 3,9 mln zł, z czego 850 tys. zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wstępny kosztorys został jednak zaplanowany na 4,6 mln zł. Ostateczna kwota będzie zależeć od złożonych ofert przetargowych.


Co dalej z budową trybuny?

Nadal nie jest znany termin wznowienia prac na trybunie głównej. Przypomnijmy, że budynek będzie składał się z trzech kondygnacji. Na parterze znajdzie się strefa dla zawodników, delegatów i sędziów. Pierwszy poziom będzie przeznaczony dla kibiców, a najwyższe piętro dla zarządu klubu i przedstawicieli sekcji Polonii.

O ile budowa murawy raczej nie jest zagrożona, tak dokończenie trybuny to niewiadoma. Władze gminy nie podjęły jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie, a w obecnym budżecie obcinane są pieniądze na ten cel. Na ostatniej sesji to było 73 tysiące złotych. Prawdopodobnie wznowienie prac na trybunie nastąpi dopiero w przyszłym roku.


Plany na przyszłość

W minionym tygodniu zarząd klubu spotkał się z burmistrzem Piotrem Mielochem, aby przedstawić plan wnioskowania o dotację do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Koncepcja zakłada nie tylko próbę pozyskania funduszy na dokończenie budowy trybuny.

- Chcielibyśmy, aby przy obecnym głównym boisku powstała bieżnia tartanowa i mieszkańcy mogli trenować w komfortowych warunkach. Ponadto dążymy, by na terenie centrum treningowego znalazła się murawa ze sztuczną nawierzchnią, która pozwoli nam prowadzić treningi o każdej porze roku - mówi Rafał Ratajczak. Przy wnioskowaniu o fundusze zewnętrzne, w dokumencie znalazłby się również punkt dotyczący wykończenia budynku trybuny i jej zadaszenia. Na razie można jednak przypuszczać, że jest to koncepcja do rozpatrzenia w przyszłości.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ