Obwodnica powstanie do 2021 roku?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Strategia rozwoju powiatu wzbogaciła się o kilka zapisów dotyczących nowych inwestycji. Większość ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

Wśród nowych propozycji znalazła się m.in. przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 11 z drogą wojewódzką nr 432 w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W strategii zostały umieszczone też zapisy o modernizacji kilku dróg powiatowych poza Środą, a dokładnie: Pławce-Chłapowo, Brzezie-Grójec, Sulęcinek-Murzynowo Leśne, a także dwóch dróg w Śnieciskach. Zostanie także poprawione bezpieczeństwo ruchu na drodze Zielniki-Środa.

Propozycja dotyczyła też inwestycji w Środzie - modernizacji ronda przy ul. Kościuszki i 20 Października oraz przebudowy i rozbudowy ul. Daszyńskiego. Wpisana do planów została też budowa wschodniej obwodnicy miasta, która, według wstępnych planów, ma zakończyć się w 2021 roku. Ostateczną decyzję ws. powyższych zmian podjęli radni na sesji w czwartek 28 marca.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.