Tężnie w miastach są coraz bardziej popularna. Ta w ubiegłym roku powstała we Wrześni. Tężnie w miastach są coraz bardziej popularna. Ta w ubiegłym roku powstała we Wrześni. Wiadomości Wrzesińskie

Tężnie będą droższe?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwają ustalenia dotyczące postawienia tężni na skwerze Powstańców Wielkopolskich w pobliżu LO. Nie jest wykluczone, że pierwotny projekt zostanie rozszerzony.

Na dzień dzisiejszy pewna jest jedynie lokalizacja przedsięwzięcia. Szczegóły tej inwestycji nie są jeszcze znane. Przypomnijmy, że była to jedna ze zwycięskich propozycji złożonych do Średzkiego Budżetu Obywatelskiego. Autorami projektu są obecny burmistrz Piotr Mieloch i przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Wullert. Jak przyznaje włodarz miasta, pierwotna propozycja polegająca na ustawieniu tężni w miejscu obecnego mini-labiryntu może zostać rozszerzona.

- Zastanawiamy się, czy nie zagospodarować też przyległego terenu, aby kompleksowo urządzić cały skwer - mówi burmistrz Piotr Mieloch. W planach może być utworzenie tzw. strefy wypoczynku razem z mini-fontanną. Wtedy też w obrębie placu powstanie cała niezbędna infrastruktura techniczna.

W przypadku rozszerzenia pierwotnej koncepcji, mogą wzrosnąć koszty wybudowania tężni. Konstrukcje mają wtedy być oparte na łukach, a ich cena może wynieść nawet 200 tys. zł. Cały projekt w pierwotnej wersji miał kosztować 100 tys. zł.

- W ciągu miesiąca powstanie docelowy projekt. Będziemy na ten temat dyskutowali z radnymi. Oni postanowią o przeznaczeniu pieniędzy. Jesteśmy przygotowani na ewentualność wykonania tężni w kwocie pierwotnej, ale jeżeli będzie wola radnych, to pójdziemy w kierunku nowej koncepcji - dodaje burmistrz Piotr Mieloch.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższego miesiąca.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.