Mieszkańcy ul. Bławatkowej jeszcze długo poczekają na gruntowną poprawę nawierzchni. Mieszkańcy ul. Bławatkowej jeszcze długo poczekają na gruntowną poprawę nawierzchni.

Poczekają kilka lat

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mieszkańcy osiedla w pobliżu ul. Topolskiej wnioskują o prace nad znaczną poprawą dróg, na których występują liczne dziury. Na gruntowną przebudowę trzeba będzie jednak poczekać.

Sprawa dotyczy kilku ciągów komunikacyjnych odchodzących bezpośrednio od ul. Topolskiej, a dokładniej ulic: Bławatkowej, Nagietkowej, Makowej i Miętowej. Drogi te są jedynie równane przy pomocy tłucznia, a jej użytkowanie powoduje powstawanie dziur. Jednak, aby myśleć o położeniu asfaltu w przyszłości, najpierw musi być doprowadzona tam kanalizacja deszczowa. - Koszt wykonania nawierzchni i kanalizacji deszczowej na całym osiedlu wynosi około 7 milionów złotych – informuje Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycyjnego w Urzędzie Miejskim.

Inwestycja została ujęta w gminnym planie na najbliższe lata, choć z pewnością będzie musiała być wykonywana etapami. - Aby rozpocząć roboty kanalizacyjne, najpierw należy doprowadzić rurę od Rowu Topolskiego do ulicy Topolskiej. W ubiegłym roku już rozpoczęliśmy te prace, a teraz je kończymy. Całość powinna być wykonana do końca marca – dodaje M. Orłowski.

W następnych latach planowane jest utworzenie przecisku pod ul. Topolską i doprowadzenie do podłączenia kanalizacji deszczowej do ulic Bławatkowej i Nagietkowej. Dopiero w sytuacji, kiedy do wspomnianych ulic będzie można doprowadzić kanalizację deszczową i skutecznie je odwodnić, wtedy kolejnym etapem będzie położenie bardziej trwałej nawierzchni niż destrukt. Można jednak spodziewać się, że ten proces potrwa jeszcze kilka najbliższych lat.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.