Prezes Polonii - Rafał Ratajczak jest przekonany, że nowy obiekt będzie jednym z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych w Wielkopolsce. Prezes Polonii - Rafał Ratajczak jest przekonany, że nowy obiekt będzie jednym z najpiękniejszych i najbardziej funkcjonalnych w Wielkopolsce.

Stadion godny awansu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Środa otrzymała dofinansowanie w wysokości 853 700 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej. Środki zostaną przeznaczone na dalszą rozbudowę nowego stadionu Polonii.

Dofinansowanie stanowi 33% zadania, którym jest budowa boiska piłkarsko-hokejowego wraz z niezbędną infrastrukturą, czyli kolejnego obiektu wchodzącego w skład kompleksu sportowego w Środzie.
W ramach projektu planowane jest wybudowanie wielkowymiarowego boiska piłkarskiego o wymiarach 68x105 m, z nawierzchnią trawiastą, wykonaną na warstwie wegetacyjnej i warstwie drenażowej z przystosowaniem do gry w hokeja.
Przypomnijmy, że zostały już zakończone prace związane z budową trybun oraz zaplecza szatniowo-socjalnego. Obiekt, na którym kilka dyscyplin sportu trenuje kilkanaście drużyn, posiadał tylko cztery niewielkie szatnie dla zawodników. Dlatego zaszła konieczność budowy dodatkowych szatni umiejscowionych pod trybuną.
Gmina prace budowlane rozpoczęła już w ubiegłym roku. Inwestycja objęła budowę trybuny głównej wraz zapleczem. Na parterze trzykondygnacyjnego obiektu mają znaleźć się pomieszczenia przeznaczone dla trenerów, sędziów i zawodników. Będą to m.in. szatnie i łazienki. Przewidziano też możliwość bezpośredniego wyjścia z parteru na płytę boiska za pomocą wysuwanego rękawa.
Kibice będą mogli korzystać z dwóch wejść. Przy każdym z nich zostanie zorganizowana kasa z depozytem. Na środkową kondygnację obiektu fani będą wchodzili za pomocą dwóch klatek schodowych umieszczonych na jego końcach. Na tym poziomie zaplanowano również węzeł toalet oraz punkt gastronomiczny.
W sektorze trybuny głównej zlokalizowano 1060 miejsc dla kibiców oraz 80 miejsc w sektorze dla VIP-ów. Wszystkie miejsca zostały zaprojektowane jako siedzące. Zaplanowano również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w postaci wind.
Gotowy obiekt będzie spełniał wymagania PZPN dla stadionów 1 ligi oraz PZH dla standardów hokejowej 1 ligi.

Jakub

Jedyny w biurze redakcyjnym spoza Środy. Zajmuję się głównie tematami związanymi z inwestycjami i powiatem. Do niedawna bardzo aktywny strażak-ochotnik, niestety w ostatnim czasie w akcjach uczestniczący sporadycznie. Poza tym fan filmów z Tomem Hanksem i serii o Rockym
Balboa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – j.kujawa@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.