Przebudowana będzie droga wewnętrzna przy ul.Harcerskiej Przebudowana będzie droga wewnętrzna przy ul.Harcerskiej

Przebudują drogi gminne

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy oferty złożone w ramach przetargu na przebudowę dróg gminnych w technologii asfaltowej. Najkorzystniejsze z nich zmieściły się w planowanym kosztorysie.

Przypomnijmy, że pierwszym elementem przetargu była przebudowa drogi wewnętrznej ul. Harcerskiej w rejonie Źrenica w Środzie. Inwestycja ma polegać na wykonaniu nawierzchni w technologii asfaltowej wraz z budową miejsc postojowych. Zakres zamówienia to rozbiórka obecnej nawierzchni utwardzonej częściowo materiałem kamiennym i płytami betonowymi kamiennymi. Prace obejmą też poprawienie istniejących ciągów pieszych i wycinkę krzewów.

Łącznie wpłynęło pięć ofert. Najkorzystniejszą z nich przedstawiła Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki z Gniezna, która na wykonanie wszystkich prac zaproponowała 276 009,04 zł. Najdroższa ze złożonych ofert była znacznie wyższa i wyniosła 343 200,48 zł. Została ona zaproponowana przez firmę Infrakom z Kościana.

Druga część przetargu obejmowała przebudowę drogi gminnej Pierzchno - Winna Góra na odcinku między Pierzchnem a Pierzchnicą. W zakresie prac znalazło się poszerzenie istniejącego odcinka, wykonanie niezbędnych robót ziemnych i położenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości pasa jezdni. W planach jest też wykonanie odwodnienia studni chłonnych.

Tutaj również swoje oferty przedstawiło pięć zainteresowanych firm. Najtańsza należała do Zakładu Drogowo-Transportowego Sławomir Begier z Nekli. Przedsiębiorstwo zaproponowało remont wspomnianej drogi za kwotę 177 785,80 zł. Najdroższa z propozycji wyniosła natomiast 242 443,33 zł i ponownie ta oferta należała do firmy Infrakom z Kościana.

Według wstępnego kosztorysu, na przebudowę drogi wewnętrznej przy ul. Harcerskiej znajdowało się 260 tys. zł, a remont drogi między Pierzchnem a Pierzchnicą miał kosztować 240 tys. zł. Po zaprezentowaniu złożonych propozycji okazało się, że do wspomnianych inwestycji nie tylko nie będzie trzeba dokładać, ale nawet uda się zaoszczędzić 46 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.